Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

logo

+

user avatar

ADVERTISEMENT

POMIJEŠAJTE DVA SASTOJKA

Pet načina kako da se riješite bubašvaba

08.09.2023 05:56h

Foto: Pixabay

Borba protiv bubašvaba ne mora da uključuje jake hemikalije i toksine.

Bubašvabe su štetočina sa kojom se mnoga domaćinstva bore, posebno nakon poplava, jer bubašvabe uglavnom traže vlagu.

Mnogi ljudi ne znaju da se najbolje sredstvo za uklanjanje bubašvaba već nalazi u vašim kućama.

Stručnjaci za kontrolu štetočina kažu da možete efikasno da se riješite bubašvaba koristeći prirodne ljekove koje možda već imate u svom domu.

Takođe imajte na umu da je bolje spriječiti nego liječiti. Pogledajte savjete kako da spriječite bubašvabe da uđu u vaš dom, a prenosi ih CityMagazine.

Šećer i boraks

Boraks je efikasan kod infestacija bubašvabama jer polako isušuje egzoskelet insekata, utiče na njihov probavni sistem i na kraju ih ubija. Pomiješajte boraks i šećer u razmjeri  3:1.

Ulje nane

Ulje nane je jedan od najefikasnijih proizvoda za kontrolu štetočina na tržištu, tako da nije iznenađenje da je efikasno i u kontroli infestacije bubašvaba. Ulje peperminta u spreju odbija bubašvabe na netoksičan način i bezbjedan je za upotrebu u blizini djece. Pomiješajte 15 kapi ulja od nane i tri decilitra vode i poprskajte smjesom mjesta na kojima ste primijetili bubašvabe.

Limunov sok

Limun ima prirodna antipatogena svojstva koja odbijaju bubašvabe. Dodajte dvije do tri kašike limunovog soka u nekoliko litara vode. Nakon što dobro promiješate tečnost, umočite krpu u nju, iscijedite je i obrišite problematična mjesta.

Borna kiselina

Najbolji kućni lijek za uklanjanje bubašvaba je borna kiselina. Borova mješavina se pravi tako što se pomiješa sa jednakim količinama brašna i šećera i formiraju kuglice.

Kako se zauvijek otarasiti bubašvaba?

Najbolji način da se zauvijek riješite bubašvaba je da uklonite sve što ih privlači. Ovo zahtjeva nešto više od dobrog održavanja i čišćenja kuhinje.

Redovno praznite smeće ili ga držite zatvorenom. Bubašvabe nisu baš izbirljive u hrani, pa će pojesti bilo šta.

Ne ostavljajte posuđe u sudoperi. Bubašvabe uvijek traže hranu i ovo im je jednako privlačno kao i hrana ostavljena na kuhinjskom pultu – držite hranu u zatvorenim posudama.

Ne ostavljajte nepojedenu hranu za kućne ljubimce u činijama.

Usisajte pod nakon svakog obroka. Ovo zahtjeva dosta truda, ali ako imate problem sa bubašvabama, dovoljne su mrvice svježe pojedenog ili kuvanog obroka da ih nahranite – baš kao i miševe.

Spriječite im pristup vodi. Sjećate se onog sudopera punog vode? Sudopera pun vode, činije za vodu za kućne ljubimce… Sve su to izvori vode za žedne bubašvabe.

Podijelite vijest
Preuzmite Dnevno.me mobilnu aplikaciju na
Pratite nas na
Pridružite se našoj Viber zajednici

Poslednji komentari (0)

Svi komentari

500

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT