Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

user avatar

PREMIJER LIGA

Čelsi ponovo ostao bez pobjede, Evertonu slađi bod

18.03.2023 20:04h

Fudbaleri Čelsija i Evertona podijelili su budove u 29. kolu Premijer lige - 2:2.

Nakon mršavog prvog poluvremena u kome odbrana gostiju sa golmanom Džordanom Pikfordom na čelu nije imala previše posla i lako zaustavila sve napade "plavaca", u nastavak meča viđeno je daleko više uzbuđenja i četiri pogotka.

Poveo je Čelsi već u 53. minutu pogotkom Žoaa Feliksa.

Ben Čilvel je uputio centaršut sa lijeve strane, defanzivac gostiju Majkl Kin odbio je loptu na 16 metara odakle je Portugalac izuzetno preciznim udarcem našao put do mreže Evertona.

Izjednačio je Abdulaje Dukure u 69. minutu.

Kai Haverc je bezuspješno pokušao da izbaci loptu sa gol-linije.

Domaći tim je ponovo pojačao pritisak i u 76. minutu Ris Džejms je iznudio penal kad ga je u kaznenom prostoru oborio Džejms Tarkovski.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kai Haverc.

Gosti se nisu predavali i u 89. minutu Dukure pronalazi Elisa Simsa, a mladi fudbaler ulazi u kazneni prostor i postiže prvi gol u dresu Evertona za konačnih – 2:2.