Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

user avatar

PREMIJER LIGA

Siti pao u Birmingemu, Junajtedu derbi

06.12.2023 22:48h

Fudbaleri Aston Vile pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Mančester sitija sa 1:0, u utakmici 15. kola Premijer lige.

Pobjedu Aston Vili i sva tri boda doneo je Leon Bejli pogotkom u 74. minutu.

Aston Vila je upisala desetu pobjedu od početka šampionata i sada je treća na tabeli sa 32 boda, odnosno ima dva boda više od Mančester sitija koji je pao na četvrtu poziciju nakon što u posljednje četiri ligaške utakmice nije slavio.

Fudbaleri Mančester junajteda su na Old Trafordu pobijedili Čelsi sa 2:1.

Junajted je već u osmom minutu imao veliku šansu da povede ali Bruno Fernandeš nije iskoristio penal. Ipak, domaći tim je deset minuta kasnije stigao do prednosti pogotkom Skota Mektominija.

Ekipe su, ipak, na odmor otišle neriješenim rezultatom, pošto je Kol Palmer u 45. minutu pogodio za 1:1, a pobjedu Junajtedu donio je Mektomini svojim drugim golom na utakmici u 69. minutu.

Junajted je trenutno šesti tim lige sa 27 bodova na svom kontu, dok je Čelsi deseti sa 19 bodova.