Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

user avatar

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Crna Gora bez Evropskog prvenstva, Mađari "okrenuli" "sokole" u Budimpešti

19.11.2023 15:54h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj. U utakmici osmog kola "sokoli" su u sjajnoj atmosferi na "Puškašu" izgubili od Mađarske rezultatom 3:1 (0:1).

Imala je Crna Gora prednost u Budimpešti, imala je dvije trećine utakmice sasvim solidnu igru, ali na kraju je ostala bez bodova pa će uz Mađarsku, iz grupe G - na EURO ići i Srbija uprkos remiju sa Bugarskom (2:2).

Nije pretjerano bilo interesantno u prvom poluvremenu.

Dosta agresivno krenule su obje reprezentacije u ovaj duel, ali nijesmo se nagledali previše dobrog fudbala.

Mađarska je imala terensku inicijativu, pokušavala je iz prekida da ugrozi Mijatovićev gol, ali nije uputila niti jedan udarac u okvir gola.

Ni Crna Gora nije bila opasna sve do 36. minuta kada je naš tim stigao do vođstva.

Stevan Jovetić je nakon duge lopte Andrije Vukčevića i loše intervencije odbrane domaćih, glavom prebacio loptu, pravo na Slobodana Rubežića koji je uspio da pogodi za 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gotovo identičnu sliku gledali smo početkom nastavka, Mađari su i dalje bili bezopasni, dok je Crna Gora odlično defanzivno funkcionisala.

Najava problema bila je povreda golmana Mijatovića koji je u 58. mintuu morao da izađe iz igre, dok ga je zamijenio Filip Đukić.

Dominirali su domaći fudbaleri a onda su u 67. minutu stigli do izjednačenja i to nakon fantastičnog solo prodora Domenika Soboslaja koji je propisno promiješao našu odbranu.

Svega par desetina sekundi kasnije Mađari su preokrenuli. Dupli pas su odigrali Soboslaj i Adam, a fudbaler Liverpula novim golom preokrenuo stvari.

Pokušali su izabranici Miodraga Radulovića što prije da se vrate. Napravili su "sokoli" nekoliko sjajnih šansi (Osmajić, Jovetić, Radulović, Krstović), ali je golman Mađarske fantastično reagovao. Dibuž se posebno istakao u 88. minutu kada je u jednom napadu čak četiri puta fenomenalno intervenisao.

Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi kada je Adam Nađi postavio konačan rezulta meča.

Na kraju, ostaje žal. Crna Gora je bila blizu najvećem uspjehu, ali priliku će morati da sačeka u narednom ciklusu. Sa Radulovićem ili nekim novim selektorom, ostaje da se vidi...

Tekstualni prenos utakmice iz Budimpešte mogli ste pratiti na našem portalu.

GRUPA G

Mađarska - Crna Gora 3:1
Soboslaj 67', 68', A. Nađ 90+2 - Rubežić 36'

Srbija - Bugarska 2:2
Veljković 17', Babić 82' - Rusev 59', Despodov 69'

92. minut - Gool! Mađari stavljaju tačku na ovaj meč. Adam Nađ je strijelac.

88. minut - Nevjerovatno kako je ostalo 2:2. Krstović je propustio zicer, potom je Radulović dva puta šutirao, ali je Dibuž u svakoj situaciji majstorski odbranio.

Srbija je izjednačila u Leskovcu golom Babića.

82. minut - Nova šansa za "sokole". Sada je Jovetić "bocnuo" loptu, a Dibuž krajnjim naporom sačuvao mrežu.

79. minut - Velika prilika za Crnu Goru. Osmajić je izašao sam ispred Dibuža, ali je golman domaćih sjajno intervenisao.

68. minut Gooool! Kakav blickrig Mađarske. Ponovo Soboslaj...

U isto vrijeme, Bugarska vodi u Leskovcu...

67. minut Goooool! Soboslaj se prošetao našom odbranom i pogodio za 1:1.

64. minut - Mađari i dalje ne uspijevaju ozbiljnije da ugroze gol naše reprezentacije, mada se čini da su sve ofanzivniji.

Bugarska je izjednačila protiv Srbije u Leskovcu golom Ruseva!

58. minut - Veliki problem za našu reprezentaciju. Igru je zbog povrede napustio golman Mijatović, mijenja ga Filip Đukić.

55. minut - Radulović pravi prvu izmjenu. Iz igre je izašao Marko Vešović, na terenu je njegov imenjak Vukčević.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela - Crna Gora vodi golom Rubežića.

43. minut - Trgli su se Mađari nakon primljenog gola, pokušavaju da se vrate do odlaska na odmor.

36. minut - GOOOOOOOOOOL!!! CRNA GORA VODI NA "PUŠKAŠ ARENI".

Jovetić je nabacio loptu glavom, a Rubežić na isti način pogodio!

35. minut - Bez promjene rezultata u Mađarskoj. Domaćin ima određenu terensku inicijativu, ali još uvijek nije bilo ozbiljnih prilika pred golom Mijatovića.

Gol u Leskovcu, Srbija je povela sa 1:0 golom Miloša Veljkovića...

16. minut - Prva trećina prvog poluvremena je za nama. Nema pogodaka u Budimpešti, baš kao i u Leskovcu gdje igraju Srbija i Bugarska.

9. minut - Prva opasnost pred golom domaćih. Došlo je do nesporazuma posljednje linije Mađarske i golmana, ali to Osmajić nije uspio da kazni.

8. minut - Dosta borbeno s obje strane u uvodnim minutima meča, ali bez prilika za gol.

1. minut - Počela je utakmica na "Puškašu".

Crna Gora: Mijatović - Vujačić, Savić, Rubežić - Vukčević, Camaj, Kuč, Janković, Vešović - Jovetić i Osmajić.