Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

user avatar

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Španija pala u Glazgovu, Hrvati slavili u Turskoj

28.03.2023 21:09h

Fudbalska reprezentacija Škotske savladala je u Glazgovu Španiju rezultatom 2:0, u drugom kolu kvalifikacija za EURO.

Domaćina je do trijumfa vodio igrač Mančester junajteda Skot Mektomini koji je dva puta tresao mrežu Arizabalage, i to u sedmom i 51. minutu. Mektomini je, pritom, postigao dva pogotka i u prvom kolu protiv Kipra (3:0).

Ranije tokom dana, u toj grupi smo pratili duel Gruzije i Norveške u Tbilisiju, koji je okončan podjelom bodova - 1:1.

Hrvatska je na "vrelom" gostovanju u Bursi savladala Tursku rezultatom 2:0.

Turci su odlično krenuli, u uvodnih 15 minuta imali su dvije veće šanse, opravdano im je poništen i jedan gol, a onda je uslijedila munjevita dionica 'vatrenih'. Mateo Kovačić prvo je pogodio suparničku mrežu u 20. minutu, a potom i u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, nakon ne baš najbolje intervencije Gunoka i tako riješio pitanje pobjednika.

I Vels je u toj grupi stigao do prve pobjede, i to nad Letonijom (1:0). Jedini gol postigao je Kifer Mur u 41. minutu.