Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

TROFEJ IDE U NIKŠIĆ

Sutjeska penal ruletom do pehara u Kupu!

29.05.2023 21:49h

Drugi put u istoriji kluba fudbaleri Sutjeske osvajači su Kupa Crne Gore.

Nikšičani su do trofeja stigli pobjedom nad Arsenalom, poslije boljeg izvođenja penala - 4:3!

Nakon 90, a onda i 120 minuta bilo je 1:1.

Nije bilo puno uzbuđenja u uvodnim minutima meča, a Sutjeska je do vođstva stigla iz prve prilike.

Igrao se 28. minut kada je Sahli sjajnim udarcem iz slobodnjaka sa dvadesetak metara savladao Nikića.

Sutjeska je u tim trenucima bila bolji rival, a preko Matanovića u 36. minutu propustila je priliku da duplira vođstvo.

Nikšićani su dominirali do samog kraja prvog poluvremena, ali to nijesu uspjeli da materijaliziuju novim golom.

Poluvrijeme se završilo sa natopljenim terenom nakon obilne kiše koja je konstantno padala u prvom dijelu igre, a pauza do početka drugog poluvremena trajala je punih 50. minuta.

Ta pauza više je godila Arsenalu koji je bio mnogo bolji rival. Promašivali su Tivćani prilike (Todorović, Došljak, Rudović), a onda je Ćetko Manojlović nakon "karambola" uspio da pogodi u 81. minutu za 1:1 i da odvede meč u produžetke.

Dodatnih 30 minuta obje ekipe odigrale su dosta oprezno, nije bilo previše uzbuđenja pa se pristupilo penal seriji.

Tamo su uspješniji bili fudbaleri Sutjeske koji su prigrabili "utješni" trofej.