Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

logo

+

user avatar

UPRKOS POTPISIVANJU MEMORANDUMA IZMEĐU SJEDINJENIH AMERIČKIH DRŽAVA I IRANA

Crnogorski pomorci više od dva mjeseca zarobljeni na brodu u Hormuškom moreuzu

23.06.2026 20:43h

Foto: Mina

Crnogorski pomorci, koji su više od dva mjeseca zarobljeni na brodu u Hormuškom moreuzu, još nijesu oslobođeni, uprkos potpisivanju Memoranduma između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana koji predviđa ponovno otvaranje tog moreuza.

Iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP) Televiziji Vijesti su saopštili da se u ovom trenutku ne može predvidjeti kada se može očekivati zvanično oslobađanje broda, bez obzira na naznake stabilizacije prilika u Hormuškom moreuzu.

Kako su kazali iz MVP, pomorci su dobrog zdravstvenog stanja i imaju redovnu komunikaciju sa svojim porodicama, prenosi Portal Vijesti.

Iz MVP i iz Ministarstva pomorstva kazali su da su crnogorske nadležne institucije u redovnoj komunikaciji sa kompanijom, međunarodnim partnerima i porodicama pomoraca i da čine sve kako bi se obezbijedio što skoriji povratak pomoraca kući.

Iranska nacionalna garda zaustavila je brod "MSC Francesca" 22. aprila dok je pokušavao da napusti Hormuški moreuz, a na brodu se nalaze četiri crnogorska pomorca, od kojih su trojica rukovodni kadar, uključujući zapovjednika broda i upravitelja mašine.

Podijelite vijest
Preuzmite Dnevno.me mobilnu aplikaciju na
Pratite nas na
Pridružite se našoj Viber zajednici

Poslednji komentari (0)

Svi komentari

500

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT