Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

logo

+

user avatar

NAKON PRIJETNJI AMERIČKOG PREDSJEDNIKA

Iranska delegacija napustila sastanak sa delegacijom SAD u Švajcarskoj

21.06.2026 20:04h

Foto: Pixabay

 Iranska delegacija napustila je zgradu u kojoj su se vodili pregovori sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) u Švajcarskoj, prenijela je agencija IRNA.

Ti razgovori, u kojima su posredovali Pakistan i Katar, "ušli su u tešku fazu poslije 80 minuta razgovora i prekida nakon objavljivanja uvredljive poruke predsjednika SAD", dodala je IRNA.

Donald Tramp je zaprijetio da će nastaviti napade na Iran "ako zemlja ne spriječi svoje saveznike iz libanskog pokreta Hezbolaha da izazivaju probleme u Libanu".

Prethodno je Gosein Gorbanzade, član iranskog pregovaračkog tima sa SAD rekao da su se razgovori fokusirali na odmrzavanje iranske imovine koja je blokirana u inostranstvu kao i na modalitete njihovog oslobađanja, prenijela je katarska televizija Al Džazira.

On je dodao da su se razgovori, takođe, odnosili na privremeno izuzeće od sankcija na iransku naftu i njene derivate.

Potpredsjednik SAD Džej Di Vens rekao je ranije danas da postoji prilika da se "okrene novi list sa Iranom", jer su strane pokrenule razgovore usmjerene na izgradnju prelaznog sporazuma o okončanju rata u Iranu, o čemu su se dogovorili prošle sedmice.

Memorandum je potpisan prošle sedmice, a sada su vodeći američki i iranski pregovarači u 60-dnevnom napornom pohodu kako bi postigli dogovor o tehničkim detaljima koji imaju ogromne implikacije za svjetsku ekonomiju i globalnu bezbjednost, javila je agencija AP.

Podijelite vijest
Preuzmite Dnevno.me mobilnu aplikaciju na
Pratite nas na
Pridružite se našoj Viber zajednici

Poslednji komentari (0)

Svi komentari

500

ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT