SRIJEDA
15. JANUAR 2025.
Vrijeme
Podgorica
°C
+
Društvo
DO ČETVRTOG OKTOBRA
U toku prijavu za edukativne radionice o inovacijama u lancu vrijednosti hrane
Autor: dnevno.me
17.09.2024 11:09h
Foto: FB NVO epiSTEME
Brat i sestra Ivan i Anđela Martinović sa Cetinja osnovali su Crnogorski-naučno tehnološki hub epiSTEME, organizaciju koja objedinjuje njihovu strast i stručnost u oblasti obrazovanja i istraživanja. Kroz zajednički rad, teže da doprinesu unapređenju i popularizaciji naučnih, obrazovnih, inovativnih inicijativa koje imaju dugoročni pozitivan uticaj na društvo.
"Naša misija je da promovišemo nauku i tehnološka dostignuća s primarnim fokusom na STEM (nauka, tehnologija, inženjering i matematika) kroz podsticanje inovacija, podršku mladima, akademskoj zajednici i start-up ekosistemu, kao i kroz olakšavanje obrazovanja i transfera naučno-tehnološkog znanja", kaže Anđela Martinović
Posvećeni su, kaže, primjeni inovativnih naučno-tehnoloških rješenja u svrhu unapređenja kulturnog, ekonomskog i društvenog razvoja Cetinja i Crne Gore
"Naša vizija je biti vodeći centar koji inspiriše, podržava i povezuje naučno-tehnološku zajednicu, stvarajući inovativno okruženje koje pokreće održivi ekonomski rast, obogaćuju kulturnu baštinu i osnažuje buduće generacije kroz obrazovanje i saradnju u STEM oblastima", ističe Martinović.
Napominje da je u toku projekat FoodInno 4.0: Inovativna rješenja za održiv i efikasan lanac vrijednosti hrane, finansiran od Fonda za inovacije Crne Gore.
"Opšti cilj ovog projekta je da unaprijedi razumijevanje i primjenu inovacija (posebno STEM) u lancu vrijednosti hrane što će doprinijeti unapređenju efikasnosti, održivosti i kvaliteta lanca vrijednosti hrane u Crnoj Gori.
Kroz interaktivne radionice, podijeljene u pet modula, učesnici će imati priliku da stiču praktična znanja pod vođstvom stručnjaka koji su obrazovanje stekli na prestižnim univerzitetima širom svijeta. Neke od tema koje će biti pokrivene tokom edukativnih radionica jesu: precizna poljoprivreda, inovacije iz oblasti prerade hrane, 3D štampa, robotika i aplikacije za personalizovanu ishranu", navodi Martinović.
Program je, objašnjava, dizajniran za mlade uzrasta od 15-25 godina sa teritorije opštine Cetinje.
Radionice će se održavati u periodu od 28. oktobra do 4. decembra 2024. godine, dva puta sedmično u prostorijama Agencije za razvoj i podršku poslovanju Cetinje (Bulevar Crnogorskih Junaka 91).
Prijave su otvorene od 11. septembra do 4. okrobra.
Zainteresovani se mogu prijaviti popunjavajući formu na sljedećem LINKU.
Za sve dodatne informacije zainteresovani mogu dobiti informacije i putem e-maila na [email protected].
Biografija osnivača Crnogorski-naučno tehnološki hub epiSTEME
Dr Anđela Martinović, doktor prehrambeno-tehnoloških nauka, istraživač i naučni analitičar. Anđela kombinuje svoje istraživačko iskustvo sa radom u start-up ekosistemu, što donosi jedinstvenu perspektivu u razvoju tehnoloških inovacija, posebno u oblasti prehrambeno-tehnoloških nauka. Sa snažnom željom da doprinese unapređenju STEM oblasti u Crnoj Gori, Anđela se posvetila prenošenju svog internacionalnog iskustva kako bi inspirisala buduće generacije mladih istraživača.
Portal Dnevno je pisao je ranije o njenim uspjesima možete pročitati u POSEBNOJ VIJESTI.
MSc Ivan Martinović, doktorand na Univerzitetu Crne Gore, istraživačko područje primjena vještačke inteligencije u medicini. Kao stipendista Ministarstva nauke Crne Gore, sprovodi svoja istraživanja u saradnji sa vodećim svjetskim institucijama poput Univerziteta u Torontu, Univerziteta u Pittsburghu, Ericsson Nikola Tesla u Zagrebu, Kliničkim centrom i privatnom kompanijom u Crnoj Gori. Njegova strast prema unapređenju inovativnih naučno-tehnoloških rješenja ogleda se kroz njegovo višegodišnje iskustvo iskustvo u promovisanju i unapređenju STEM polja u Crnoj Gori, radeći kao istraživač, predavač, koordinator i vođa brojnih projekata.
O postignućima Ivana Martinovića naš portal je, takođe, pisao, možete pročitati u POSEBNOJ VIJESTI.
Poslednji komentari (0)
Svi komentari